| XxcasianxX a întrebat:

Peste cateva zile o sa am teza la engleza, si o sa ne pice cate o compunere la fiecare rand.In clasa ne-a dat 10 titluri de compuneri, si o sa ni le dea separat.Eu am emotii,si este posibil sa ma pierd. Daca stiti cum as putea sa dezvolt propozitiile, ca sa fac minimum 15 randuri. FUNDA!

1 răspuns:
| TheAG a răspuns:

Dace te descuri la engleza cat de cat si stii sa scrii in engleza incerci sa faci cele mai simple propozitii, dar sa aiba inteles si sa se lege de ce ai tu acolo big grin