| Andreeadeeadeeadeea a întrebat:

Imi spuneti va rog cateva titluri si subiecte de compuneri pentru ora de engleza(compuneri cam de doua pagini)?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Am sa-ti spun cateva titluri si subiecte3 de compunere de engleza adecvate oricarei clase si care sa poata fi dezvoltate in aproximativ doua pagini:
-"My summer holiday"(Vacanta de vara)
-"My Family"(familia mea)
-"My Mother'(mama mea)
-"My Pet"(animalul meu de companie)
-'The Most Beautiful /Important Day of my Life"(Cea mai frumoasa/importanta zi din viata mea)
-"My Hobbies"(hobbyurilemele)
-"My Favourite Book/Movie"(cartea mea preferata/filmul meu preferat)
-"An Unforgettable Day"(o zi de neuitat)
-"A Special Moment of my Life"(un moment special din viata mea)
-"My Future Plans"(planurile mele de viitor)
-"My Future Career"(viitoarea mea cariera)
Bafta orice ai alege!

1 răspuns:
| BellaAndreea a răspuns:

Buna! Uite aici cateva titluri:
-O intamplare hazlie(Poti scrie ceva hazliu din viata ta)
-La circ(Poti scrie o compunere imaginativa)
-Dor de zbor(Tot o compunere imaginativa)
-Vacanta de vara(Poti scrie ce ai facut in vacanta de vara)
Sper ca te-am ajutat!(Nu vreau injuraturi sau ceva de genul la adresa mea.)
-