| azoteu2020 a întrebat:

sunt clasa a 9a si vreau sa ma transfer la alt liceu sunt la liceul de metrelogie traian vuia profil electronica automatizari si as vrea sa ma transfer la un liceu cu profil electric sau mate info mai trebuie sa dau teste ceva si daca ma pot transfera in primul semestru

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera in timpul semestrului, abia in vacanta dintre semestre. Trebuie sa ai nota de intrare la liceu mai mare decat a ultimului intrat la liceul unde vrei sa te transferi, consiliile de administratie a celor doua licee sa aprobe transferul si sa dai eventualele diferente (daca exista). Numai bine!