| intunecatul a întrebat:

Sall tuturor, nush la ce profil sa mer la liceu si m-am gandit sa merg la profilul thenician in activitati economice.
Imi spuneti va rog ce materii fac din ce dau tezele si ce meserii pot avea dupa terminarea scolilor si daca se poate vreau sa stiu ce parere au cei care sunt la acest profil...

Dau funda...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intr-a noua dai teza la mate, romana, limba straina si ai ca module :calitatea produselor si serviciilor, organizarea unitatii economice si patrimoniul unitatii.Iar intr-a zecea ai ca module protectia consumatorilor, contabilitate si comunicare profesionala.Si mi se pare ca din clasa a 11-a limbile straine devin module.A si apropo scapi de fizica, chimie si biologie tot dintr-a 11.Si BAC-ul il dai la mate, romana, limba straina si la alegere dintre geografie, logica, economie si psihologie.Cam atat stiu deocamdata sunt doar clasa a 10-a.

2 răspunsuri:
| intunecatul explică:

Ms foarte mult dar pana la urma m-am decis sa merg la bio- chimie

| anonim_4396 a răspuns (pentru intunecatul):

Mergi la ce profil doresti.