| FlAiser a întrebat:

Sall voi din ce dati teza istorie sau geografie?(e doar pentru cei din clasa a 8 a)

6 răspunsuri:
| Bogdan_9316 a răspuns:

Da dai teza da depinde pentru ce optezi eu am optat pentru istorie altii pentru geografie...

Asta cum doresti tu sa alegi, de nu crezi intreaba pe profesori.

Funda?

| Georgy98 a răspuns:

Poi dam teza din ceea ce ne-a predat profresorul in semenstrul respectiv (fie el 1 sau al 2 ), si doar cei de a 8 dau aceste teza pentru admiterea la liceu .....invata ceea ce ti-au predat profesorii (tooot caietul x_X)! Daca ai un profesor care este mai bun o sa va spuna cam din ce o sa va dea, eu zic sa dai la ce iti place tie si la care crezi ca o sa te descurci cel mai bine!

| eueueu123 a răspuns:

Pai, sunt in clasa a 8a si dau la istorie [pentru ca fac istoria cu diriginta mea, ca e super de treabawinking] si dau teza din: Statul dac in timpul lui Burebista si Decebal + incadrarea in timp/ razboaiele dacice ale lui Traian, periodizarea lor, consecintele/ definitia romanizarii/ factorii romanizarii/ etnogeneza / teoria imigrationista / asemanari si deosebiri in procesul de formare a statelor feudale romanestiwinking cand am pus "/" ma refeream la "si"winking tu la ce dai? bafta oricumwinking eu dau luni, pe 19 happy

| FlAiser explică (pentru Georgy98):

La mine sunt la egalitate amandoua
doar ca la geografie ne-a zis profu ca dam din carpati atat, si apropo sunt singurul care vrea sa dea la geografie si vineri am teza trebuie sa ma hotarasc repede

| FlAiser explică (pentru eueueu123):

Eu as vrea la geografie pentru ca ne-a zis profu deja din ce dam si sunt singurul care da(+tiganii da aia oricum iau 3 la toate)si o dau in 16 vinerea asta.bafta si tie

| Georgy98 a răspuns (pentru FlAiser):

Daca e din carpati eu zic ca este usor, si daca toti dau la istorie inseamna ca acolo e mai usor! Da la ce vrei tu!(eu aleg geo)