| OneLifeOneLove a întrebat:

Cei care sunt a VIII-a, la ce dati teza? Istorie sau geografie?

57 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Am dat-o deja acum cateva zile. Am ales istoria deoarecel lectiile sunt usoare, interesante, usor de inteles si le-am mai facut si in a cincea parca. Oricum nu te sfatuiesc sa dai la geogra pentru ca vei avea de invatat mult. Sunt multi munti+altitudinile, multe subdiviziuni si e greu de retinut, te poti si incurca. Toti de la noi din clasa au ales istoria. Si subiectele au fist chiar simple...ma astept la nota marewinking

| pwp a răspuns:

Istorie

| schlau a răspuns:

Istorie.Aici dau din 6 lectii, la geografie din toata materia.laughing si apropo dau maine teza.

| Chrristina a răspuns:

Geografie

| PeAcE a răspuns:

Geografie! Mie una mi se pare ca geografia este mult mai usoara decat istoria, dar asta nu inseamna ca nu imi place si istoria.
Intre astea doua nu mi s-a parut asa de greu de ales. Doar la chestia aia cu simularea la romana sau la matematica nu prea am stiu la ce voi da, dar am mers pe romana!

Succes la toate testele si tezele care vor urmawinking!

| GyeBaek a răspuns:

Eudau la isto

| purpleice a răspuns:

Eu dau la istorie, mi se pare mai usor decat la geogra.depinde si cum sunt profii la voi.la noi de ex toata clasa da la istorie in afara de 4-5 copii.eu incurc toate dealurile, culoare muntii, toate caracteristicile alea.fiecare da la ce i se pare mai usor.si eu vroiam sa dau la geogra pana sa incep anul.credeam ca e mai usor. dupa, mi-am schimbat parerea treptat.

| zizi000 a răspuns:

Eu sunt a 9-a, dar iti spun ca am dat la istorie care in primul semestru a fost mai usoara, dar in al 2-lea s.au complicat lucrurile. Te sfatuiesc sa dai la geografie. In primul sem e putin mai dificil, dar in al doilea cand se apropie vacanta, vei avea timp de soarehappy

| Diiiiiia a răspuns:

Buna.
La istorie, tu?
Pa, pa

| Mike23 a răspuns:

Istorie bro, e mult mai usor, acolo sunt fapte nu informatii, modelele pe care sunt facut tezele la istorie sunt mult mai simple, am eu cateva, cel putin la mine o teza la istorie o sa fie mult mai simpla decat o lucreare obisnuita, iar pe mine ma pasioneaza mai mult cultura romana, despre romanizare, cum s-a format Romania etc., daca era despre razboaiele mondiale era mult mai bine dar e bine si asa, pe cand la geogra trebuie sa stii diviziuni, subdiviziuni, dealuri, podisuri etc. nici nu mai stii daca aia e diviziunea celeilalte sau invers, tu dai la ce te pricepi mai bine.

| iulianr a răspuns:

Eu sunt in a IX-a dar cand eram in clasa a VIII-a am dat la geografie.big grin

| Fifylici a răspuns:

Istorie pe 30 decembrie

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

La geografie. urasc istoria ^^

| MoonShadowxB a răspuns:

Geografie.

| GrEeNHeArT a răspuns:

Eu dau la geografie pentru ca pot sa retin mult mai usor dar la istorie sunt multi ani este usor si acolo dar pentru mine e mult mult mai usor la geografie si nu vreau sa te influentez ar trebui sa iti alegi la ce sti u cel mai bine si la ce intelegi cel mai bine si cel mai repede sau daca te descurci la fel de bine la ambele incearca sa faci un fel de tombola daca nu esti hotarat la ce vrei sa dai...big grinbig grinwinkingwinking

| Dianaღ a răspuns:

Geografie. Tu?

| GeoXD a răspuns:

Eu dau la istorie, nu vreau sa dau la geografie straight face profesoara ne umple de materie si lucruri greu de retinut
insa la istorie profesorul e mai de treaba, ne si spune din ce ne va da la test.adica parti din ele, si a zis "uite, celor care dau la istorie teza, le voi da mai usor decat se asteapta, sa le facem in ciuda celor care dau la geografie" laughing e amuzant profesorul, si pot memora usor materia xD

| mya029 a răspuns:

Eu dau la geografie. mi se pare mult mai usor cel putin din punctul meu de vedere. la mine aproape toata clasa da la geografie.:d

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Istorie.

| TheyCallMeMeredith a răspuns:

Istorie love struck

| mysterious a răspuns:

Eu dau la istorie...

| winchesters a răspuns:

Geografie. E mult mai usoara[parerea mea].

| Digital112 a răspuns:

Fi atent la mine aia destepti dau la geografie si aia prosti la instorie intelegi?

| OneLifeOneLove explică:

Eu m-am gandit sa dau la istorie.Retin mai usor, mi se mare mai usor, am un profesor de la care inteleg.
Succes la toti care dau anul acesta teze, examenekiss

| sweet_1526 a răspuns:

Geografiewinking

secces!

| alessutz11 a răspuns:

Istorie, ca la geografie a venit o profa noua si disperata, de pana si la lucrare am luat niste note... mai bine nu zic...

| AnaigroeG a răspuns:

Geografie

| dorutza_9395 a răspuns:

Am ales geografie, dar sincera sa fiu nu stiu ce voi facestraight face. Sper sa ma descurc.

| amy3semj1405 a răspuns:

Geografie. Nu am suportat istoria dintr-a 4-a, in plus e mult mai usoara nu are atatea ani si tot ceea ce inveti e mai usor de retinut pentru ca poti sa si vezi, in cazul istoriei nu-l vezi pe Decebal laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geografie pentru. ca eu la istorie nu fac mai nimic...