| DonCristiano a întrebat:

Sall, vreau sa particip la examenul de limba engleza CAE. daca a participat cineva anuntatima va rog. cum a fost si ce exercitii trebuie facute. stiti ceva site-uri folosotoare cu exercitii. ma puteti contacta si pe id : s_christian20.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu am dat.eu am lucrat de pe
CAE Practice Tests de la editura Thomson si am mai avut de la Macmillan -Ready for CAE http://www.macmillanenglish.com/Course.aspx?id=28196 uite aici poti gasi un test sample.mai greu este cu listening, unde ai nevoie de casete care cresc cu multicel pretul cartii, dar poti vb cu profesoara de meditatie.eu am facut si meditatii si imi mai dadea profesoara teste din alte carti.este un test destul de greu, eu am dat advanced dar am lucrat pentru proficiency, din carti CPE.si ai grija ca stresul si forfota din sala iti vor scadea considerabil performantele, mai ales la listening.multa bafta!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat