| Kwiat a întrebat:

Salu! Am nevoie sa invat engleza cit de rapid posibil. Eu invat repede si am si gasit o metoda e pentru 8 luni daca asculti orele zilnic, doar ca vreau o metoda sigura pentru ca vreau sa plec la studii peste hotare.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa vorbesti engleza. Unii actori folosesc asta pentru a intra in pielea personajului pe care vor sa-l joace, de exemplu unii devin cersetori pentru o scurta perioada de timp pentru a-si juca mai bine rolul. Ceva asemanator poti face si tu.Incerci sa vorbesti in engleza tot timpul.Roaga un prieten sa te ajute.Iti pune cateva intrebari in engleza iar tu trebuie sa raspunzi.Incearca sa tii conversatii cat mai lungi.Crede-ma, ajuta.

3 răspunsuri:
| SweetChildOAxls a răspuns:

Citeste in engleza. Crede-ma, ajuta foarte mult.