| daniel696996969 a întrebat:

Salut.
A investit cineva din voi in actiuni? Daca da, e foarte greu de invatat cum sa investesti?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De invatat nu este greu, de pus in practica este foarte greu, trebuie sa ai multa inspiratie si noroc pentru a alege in care actiuni sa investesti. Vorba ceea: Teoria ca teoria dar practica te omoara!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este greu de învățat, dar nu imposibil.

| johnnny123 a răspuns:

Fondul de investitii LTCM avea o echipa uriasa de analisti de top care includea printre altii si doi laureati Nobel pentru economie. In 1998, fondul a pierdut 2 miliarde de dolari in cateva saptamani.

In concluzie, da, este destul de greu sa inveti cum sa fii un investitor de succes.

| AlinMrs a răspuns:

Nu e greu de investit ba chiar foarte usor. Atata timp cat stii in ce actiuni sa investesti e foarte usor si sa ai un plan in orice situatie.