| stef92 a întrebat:

Salut, acum 3 ani am terminat facultatea de geografie si geologie Iasi, mai exact in 2016.
Insa nu am dat licenta deoarece am 2 restante, una din anul 2 si una din anul 3.
Imi poate explica cineva cum sa dau restantele si sa dau si licenta? Cand ar fi termenul de inscriere, cam cat m-ar costa?

2 răspunsuri:
| alondrakiss a răspuns:

Pai in primul rand mergi de vorbeste la facultate. Oricum la inceput de an vei plati o taxa de inscriere in an.Vei vorbi cu profesorii daca vor sa te mai vada la curs sau direct la examen.De asemeni cred ca acum esti la taxa, nu mai esti pe locurile bugetate.

| NoriAl a răspuns:

In primul rand nu ne explicam cum ai trecut in anii superiori, avand restante.
Apoi, daca tu ca absolvent nu stii ce ai de facut, de unde sa stim noi de aici?