| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am comentat la ora de desen cu voce tare si profesoara a zis ca o sa-mi scada nota la purtare cu un punct. Dupa acea am tacut din gura si am fost cuminte toata ora.Ieri o profesoara mi-a spus ca profesoara de desen a cerut sa mi se scada nota la purtare. Eu sunt cuminte la ore in general, acea ora de desen fiind singura ora din acest semestru cand nu am fost cuminte.In afara de profesoara de desen restul profesorilor ma considera un elev model pentru ca imi fac temele si iau note mari.Credeti ca voi avea nota la purtare scazuta din cauza unei mici scapari? Cum pot incerca sa evit acest lucru?

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Lool. Profa de desen?rolling on the floor
Adevăru-i că unii profesori chiar şi-o iau în cap, după modelul elevilor!
N-o băga în seamă. Şi nu, nu îţi poate scădea nota la purtare profa de desen aşa... de la sine putere! E mult mai greu decât pare să scazi nota la purtare a unui elev!
Salut!

| Aicilef a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu dirigintele. sa ii explici si poate nu iti scade nota.Bafta in continuare la scoala:*

| Sin a răspuns:

E nebuna n-o baga in seama.Nu o sa-ti scada nota la purtare, daca spui ca numai atat lucru ai facut. Daca ceilalti profesori te considera elev model, atunci nu o sa iti scada nimeni nimic.

PS:Ea nu poate sa iti scada nota, numai dirigintele poate.

| Poinsettia a răspuns:

Du-te la profa si cere-ti sincer si frumos iertare. Asa poate o sa-i treaca si n-o sa-ti mai scada nota la purtare.

| GeorgeRadu a răspuns:

Cereti scuze de la profesoara de desen, ii spui ca nu o sa se mai intample etc... stii tuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca o sati scada nota la purtare.stai relaxat du-te si cereti scuze. e mai simplu dar pentru orice eventualitate.si eu am tipat in gura mare cand a intrat profa de bio in clasa si tot asa a spus dar nu s-a intamplat nimic.

| ciprian1993 a răspuns:

Nu o sati scada nota la purtare. Adica daca profesoara de desen este diriginta ta se poate dar daca nu este diriginta ta stai linistita nu o sa ti-o scadawinkingwinking

Du-te si cere-i iertare profesoarei de desen