| AleXuTzu2003 a întrebat:

Salut.Am ca tema de facut (daca as fi primar) platforma electorala! Ma puteti ajuta va rog si pe mine cu niste platforme electorale niste idei, exemple ceva?

2 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Salut! Desigur, daca as fi primar as extermina toate uscaciunile orasului. De pilda oamenii care nu muncesc sa nu aiba niciun venit, pe cei condamnati la inchisoare i-as pune la munca, fara televizor cum e acum.

| IonutDumitru a răspuns:

Ai putea spune cam asa.
Intr-o dimineata aparent obisnuita din viata mea, imi apare in minte o intrebare: Daca as fi primar, ce as face pentru bunastarea cetatenilor?
Atunci incet incet am inceput sa conturez tot felul de idei unele realizabile altele mai putin realizabile.
Mergand spre scoala mi-am dat seama ca, mediul in care traiesc are lipsuri, lipsuri pe care oamenii din comunitate le simt.Atunci primul gand a fost acela de a curata mediul si de a motiva cetatenii din orasul meu sa munceasca, sa le explic ca daca stau si asteapta sa cada banii din cer pot astepta mult si bine, dar mai inainte de asta le-as oferi un loc unde sa se duca, o firma sau un loc sigur.
Un alt lucru pe care l-as face ar fi acela de a indruma elevii sa participe la activitati extrascolare, le-as explica faptul ca, doar atunci descopera cu adevarat cheia succesului.
Acestea au fost doar doua dintre gandurile care mi-au venit in minte.
ps: nu stiu exact ce inseamna platforma electorala, dar cred ca e binewinking