| adrianngl a întrebat:

Salut! Am depus diploma de bacalaureat la facultatea unde am optat pentru a-mi confirma locul.Contractul de studii nu a fost semnat deoarece listele cu candidati nu au fost terminate, sau asa am inteles eu.Doresc sa aplic la un loc de munca unde am nevoie de diploma de bacalaureat in original.Intrebarea mea este daca pot obtine diploma de bac si in cazul in care deja urmez facultatea sau sunt nevoit sa renunt la ea, stiind faptul ca aceasta ramane pe toata perioada studiilor universitare.

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Trebuia sa faci o copie legalizata prima data. Fa o cerere la secretariat sa-ti dea diploma pana faci o copie

| MihaiSpeedster a răspuns:

Du-te la notar și fă o copie legalizată. Poți lăsa originalul într-o parte, și copia în cealaltă. Dpdv legal, copia legalizată are aceeași valabilitate ca și un act în original.