| Anonim420420 a întrebat:

Salut.
Am fost clasa a 12 a si imi primeam alocatia si la 18 ani datorita acelei cereri. Cand va fi ultima alocatie? Imi primeam alocatia pentru o luna in urma. De ex mai pentru aprilie. Mai primesc in luna iulie pentru luna iunie?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alocatia de stat in cazul tau se primeste pana la sfarsitul cursurilor, in anul acesta inclusiv pe luna mai.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cursurile, cu examene cu tot s-au incheiat in luna iunie.

| Ioandelasal a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Examenele nu inseamna cursuri, vezi calendarul anului scolar.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Tu de ce nu-i raspunzi celui care a pus intrebarea? Ca asa ai cerut la un alt subiect.
Examenele fac parte din anul scolar, iar alocatia se plateste pana la terminarea anului scolar.

| Ioandelasal a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Vad ca esti foarte capos. Tu mi-ai comentat primul la raspunsul meu si n-am vrut sa te las sa mori neinformat.
Si cu asta am terminat cu replicile si o sa te ignor.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ioane de la sat! Urat din partea ta. Eu ti-am replicat doar odata si te-ai suparat. Tu ai replicat de mai multe ori la raspunsurile mele si nu m-am suparat.

| vmalex21 a răspuns:

In principiu da ca scoala s-a incheiat in iunie(cel putin in acte). Daca continui poti primi mai departe pana la 26 de ani.

| CapDeSfecla a răspuns:

Si eu am terminat clasa a 12a anul asta. Ultima alocatie a venit pe luna mai.