| Cr7adi a întrebat:

Salut, am intrat la facultate cu 9, 5,si am aflat ca o sa primesc bursa, cati bani e bursa pe luna?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa nu este o suma fixa, depinde de fiecare facultate in parte. In orice caz aceasta trebuie sa acopere, cel putin, cheltuielile cu cazarea si masa, asa ca o sa fie de cca 400-500 lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de bugetul facultatii... undeva in jur de 100-150 lei luna

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu vrei să GHICIM acest aspect ( ori facultatea la care ai fost admis )? rolling on the floor

Cuantumul bursei DIFERĂ de la facultate la facultate şi este stabilit de Senatul facultăţii la care ai fost admis!

"Pui mânuţa" şi intri pe site-ul facultăţii, apoi cauţi informaţii referitoare la burse laughing

Toate cele bune!