| Alex714 a întrebat:

Salut,am intrat la filologie(simplu nu intensiv).Cam ce ore se fac la acest profil si cate pe saptamana.Si la ce se da teza?

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Păi vei face 4 ore de Limba Română, 2 ore de Franceză, 2 ore de Engleză, 2 ore de Istorie, 2 ore de Geografie, o oră de Biologie, 2 ore de Fizică, 2 ore de Matematică, o oră de Chimie, 2 ore de Latină.

Din clasa a-XI-a nu vei mai face deloc Matematică, Fizică, Chimie şi Biologie.

Teza se dă la Limba Română, Limba Latină, Istorie sau Geografie şi Engleză sau Franceză.

Mult succes în noul an şcolar!

| ascovit a răspuns:

Limbile straine:engleza franceza sau limba de specialitate a liceului, apoi faci logica, filozoifie, sociologie si psihologie, studiezi la prima limba straina istoria, geografie si literatura tarii respective, se mai face literatura universala, fizica si matematica si altele nu mai stiu da astea is de baza

| johnyxus a răspuns:

Pai engleza, romana.

| didi2597 a răspuns:

Se fac ore normale. in clasa a9a nu e diferenta mare intre nr de ore de la un profil la altul. teza dai la romana istorie latina si engleza daca esti cu bilingv. din clasa a11a nu mai faci mate, info, bio, chimie si fizica adica toate materiile de real... e unul din cele mai usoare profile.