| RomilaPaul2000 a întrebat:

Salut, am intrat si eu la liceul Gheorge Asachi pe specializa Tehnician Ecolog si protectia
calitatii mediului.
1. Credeti ca e bun judecand ca voi merge la facultate?
2. Imi poate explica cineva pe scurt ce fac in cei 4 ani de liceu la aceasta specializare?

Multumesc foart mult!

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu conteaza liceul pe care il faci, ci determinarea pe care o ai incat sa ajungi sa faci ceea ce iti doresti. E bine ca vrei sa faci o facultate, dar nu asta o sa iti asigure un job. Tu trebuie sa faci ceva in privinta asta ca nu o sa vina nimeni sa ti-l ofere pe tava.
Eu am facut ceva asemenator si nu erau materii grele. Pe langa materiile deja stiute din scoala generala, o sa mai ai si altceva pentru aceasta specializare.