| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am luat bacul cu 7.58 la matematica-informatica si nu prea am idee ce facultate tehnica as putea alege, problema principala ar fi lipsa fizici,(am avut un profesor de la care n-am inteles nimic) si acum nu stiu daca pot face fata la o facultate care se bazeaza printre altele si pe fizica.
As vrea ceva intre: Constructii Civile, Electronica si Telecomunicatii si Inginerie Electrica, toate de la Gheorghe Asachi (Iasi), imi poate da cineva un sfat in privinta alegerii facultatii?
Ma sperie slaba cunoastere a fizicii si nu stiu exact care din facultati se bazeaza pe aceasta materie.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

E politehnica omule. Ai nevoie de mate si fizica. La ETTI pot sa iti spun ca se face parte de electricitate destul de mult iar la Constructii Civile au mecania.

| Alle23 a răspuns:

Am un fost coleg care merge la Telecomunicatii iar el a dat bacu la bio laughing Mi-e ca tu vei intra la taxa, ultima medie anul trecut a fost in jur de 8 50 (la buget)
Dar eu iti urez mult succes la facultate si sper ca ti vei gasi cariera ideala pentru tine