| Timotey a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru urgent...
Daca la prima sesiune de Bac, am luat la geografie o nota mai mare si in a doua am luat o nota mai mica, pot sa fac o cerere sau ceva, sa mi se recunoasca prima nota?
Cu prima nota imi iese media.
Am dat la romana si geografie din nou, la romana am luat mai mult dar la geo mai putin, si daca la romana ramane nota asta a doua iar la geo se poate sa se recunoasca prima nota imi iese media.

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Din cate stiu, daca treci la o anumita materie, alegerea este a ta daca mai dai iarasi la materia respectiva. In concluzie nu ai prea mari sanse sa schimbi notele.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate schimba nota de la a doua sesiune. Tu ai gresit, trebuia sa soliciti recunoasterea notei din prima sesiune si sa nu mai dai la geografie in a doua sesiune.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate să alegi nota pe care o vrei!
Nota finală este cea din ULTIMA Sesiune sad

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca merge asa ceva.