| gogosandu a întrebat:

Salut,

Am nevoie de o idee de poza pentru coperta unei carti. Cartea este despre educatie.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Curiozitate a răspuns:

Depinde ce educatie:)
1. Daca este ceva pentru scoala ai putea incerca o fotografie clasica cu niste elevii in banca dar partea cea mai buna ca elevii nu vor fii de clasa intai cii copii de gradinita imbracati in uniforme:X Fetitele purtand uniforme rosii in carouuri cu niste sosetute rosii mai inalte exact ca in filmele Spaniole:) Iar baietii sa poarte niste costumase simpatice cu cravate rosii:) Ar fii extraordinar [ http://www.google.ro/......tp?/imgres ] ceva de genu ca in fotografie doar ca micutii vor fii imbracati in niste uniforme

2.Ai putea incerca sa fotografiezi doi copii de clasa 1 imbracati in oniforma clasica[la fetite cea albastra cu patratele si baieteii in costum] langa un copac tinand o carte in mana si uitandu'se asa fascinati pe ea. Iar pe coperta cartii sa scrie numele cartii tale:)!

3. O alta idee ar fi sa iei doi copii de clase primare dabdule o carte in mana[ unul tine cu o mana de o coperta si altu cu alta mana de cealalta coperta] de preferat ar fi o fetita si un baietel fetita poate avea parul prins in doua codite iar baietelul ar putea fii blond. Am incercat sa gasesc o fotografie asemanatoare cu ceea ce vreau eu sa iti epxlic [ http://www.google.ro/......tp?/imgres ]

4. O alta idee ar fi aceea de a lua 3 copii si sa-i asezi d ela mic la mare, fiecare copil sa tina in mana o carte [ cartile sa fie de diferite culori] poza poate fii facuta pe un deal acolo s apotii surprinde natura cu cerul cel abastru cu norii. Esential ar fi ca hainele copiilor sa difere sa fie culorii vii verde albastru rosu prtocaliu roz galben. Ar fii interesat ca pe copertile cartilor sa scrie un slogan:) sau pe fiecare coperta numele cartii!
Si la aceasta tema am incercat sa gasesc o fotografie asemanatoare cu ceea ce gandesc eu nu este tocmai ce vreau sa iti explic dar seamana [ http://www.google.ro/......tp?/imgres ]
5. Ai putea face o poza intr'o biblioteca la rafturile cu carti iar l o masa sa fie asezati niste liceeni citind niste carti! Si aici am cautat o poza pentru a te inspira [ http://www.google.ro/......tp?/imgres ]
6. Ultima idee care imi vine in minte este sa folosestii o poza a unor carti asezate una peste cealalta.Aici e mai greu sa iti explic insa am gasit o poza care te poate ajuta [ http://www.google.ro/......tp?/imgres ]

Daca nu stiii pozele le poti vedea dand clic pe cod]

Sper ca te'am ajutat:"> Sper sa imi dai funda:"> sa fiu eu desemnata castigatoare:">

5 răspunsuri:
| spxinsane a răspuns:

Bună,
Dacă ai putea să dai mai multe detalii : adică ce fel de educţie?
De mediu, igienă, tehnică, primul ajutor... etc.
Aşa ar fi mult mai uşor pentru cineva să ajute aici.

O zi plăcută

| H3Lp3r1 a răspuns:

Salut, eu unul as pune ceva legat de educatie, despre o lume curata, civilizata, care toti se comport bine, si se ajuta.
Daca as fi in locul tau, as face o poza cu 3 copii citind o carte.
unul sta in dreapta altul sta in stanga si altul sta in mijloc.
Sper ca te-am ajutat

| gogosandu explică:

Multumesc si eu ma gandeam la ceva de civilizatie, un copil care ridica un gunoi de pe strada. Din pacate o carte citita de 3 copii nu ar atrage deloc atentia, din contra.

| gogosandu explică:

Imi plac pozele, mai ales cea cu copii ascunsi dupa carti si cu fata zambareata

| gogosandu explică:

Fiecare a dat cate o idee, dar castigatoarea mai multe