| claudia83 a întrebat:

Salutwinkingam nevoie de o lista corecta de opere pentru bac.multumesc:*

Răspuns Câştigător
| iamyours95 a răspuns:

Marin preda ''morometii'' si ''cel mai iubit dintre pamanteni'', liviu rebreanu ''ion'' si ''padurea spanzuratilor'', camil petrescu ''ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi'', mircea eliade ''maitreyi'', ioan slavici ''mara'' si ''moara cu noroc'', Mihail Sadoveanu ''hanul ancutei'', i.l. caragiale ''in vreme de razboi'', george calinescu ''enigma otiliei'', ion creanga ''povestea lui harap-alb'' si ''amintiri din copilarie''