| matyyyy a întrebat:

Salut,am o intrebare legata de bac. Daca nu reusesc sa promovez la toate materiile in prima sesiune de la bac(iunie-iulie) si fac asta in a doua(august-septembrie), pierd un an? Adica nu ma pot inscrie la facultate(la politehnica de exemplu)? Sau cum se procedeaza daca pic in prima sesiune? Va rog sa ma lamureasca cineva.Multumesc anticipat!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te vei putea înscrie doar la facultăţile care organizează concurs de admitere şi în toamnă, pe locurile rămase libere.
Dacă nu-ţi convin facultăţile/specializările rămase, atunci te vei înscrie doar la anul, în vară...

Toate cele bune!