| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am o nelamurire si am nevoie urgenta de un raspuns. Dreptul constitutional se face la facultatea de drept ca o specializare de licenta sau este o facultate separata? Si daca se poate vreau si eu numele facultatilor la care se face dreptul constitutional.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dreptul constitutional este o materie care se face la toate facultatile de drept, nu exista facultate de drept constitutional.
Abia dupa ce ai terminat o facultate de drept poti face masterat si doctorat in drept constitutional.