| Ragnar13 a întrebat:

Salut.
Am o nelamurire, sunt la facultate in anul I, daca nu m-am dus aproape deloc in primul semestru, pot da vreun examen? laughing
Mai important, mai am ce cauta la facultate in semestrul 2 si mai exista vreo sansa sa trec?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul corect si sigur il afli intreband la facultatea ta, s-ar putea sa nu tina seama prea mult de prezenta la cursuri dar sa tina seama de prezenta la seminarii, laboratoare, etc (daca este cazul).

| AC4S4 a răspuns:

Unii profesori țin seama de prezența la seminare/laboratoare, alții nu. De prezența la cursuri nu se ține cont.

Dacă profesorul nu cere un anumit număr de prezențe, toți pot participa la examen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, si DA
U cum nu ai fost deloc in primul semestru (nici la examene) Poti da in sesiunea de restante direct examenele fara a mai da prea multe explicatii (in schimb daca le pici atunci e mai nasol- trebuie sa aduni un nr specific de credite (depinde de facultate) pentru a trece anul
Asta presupune ca daca aduni suficiente credite pentru a trece anul, poti da examenele picate din anul I in anii urmatori (desigur cu plata)
Semestrul 2 nu are legatura nu semestrul 1 poti sa te prezinti linistit.