| miru97 a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Ce probe se dau la liceul pedagogic?

1 răspuns:
| xCarolina a răspuns:

Nu sunt in domeniu, dar din cate stiu se da o proba din aptitudini muzicale, una din aptitudini fizice si una din aptitudini artistice, receptarea culorilor, incadrarea echilibrata a formelor plastice intr-un spatiu si alte lucruri de genul acesta.Dai de asemenea un interviu care consta in recitarea unor poezii, lectura la prima vedere sau participarea la o conversatie pe o tema data.Trebuie sa iti verifice dictia si capacitatea de a comunica.Mai cauta si pe internet, gasesti cu siguranta o lista completa a tuturor probelor.