| AnaaAnaa a întrebat:

Daca vin din strainatate, ca sa intru in a10 imi trebuie media generala sau?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de acte in care sa fie prevazute nivelul scolar atins in strainatate si in Romania si trebuie sa depui un dosar la Inspectoratul scolar din judetul de domiciliu pentru echivalarea studiilor si in functie de aceasta se va stabili in ce clasa poti intra in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie foaia matricola de la scoala de unde vii.

| AOLEVRIC a răspuns:

Depinde si de liceu, daca e unul cu standarde inalte ar cam trebui ca sa vada daca esti pregatita sau nu.

| IulycaIULY a răspuns:

Eu am fost in situatia ta si nu a fost nevoie de medie.