| Ady117 a întrebat:

Am și eu o întrebare.
La BAC la subiectul al 3-lea la limba română dacă scriu doar povestirea operei, fără introducere iau mai mult punctaj decât dacă aș scrie doar introducerea?

Răspuns Câştigător
| Aurora99 a răspuns:

Din punctul meu de vedere,cel mai important este sa cuprinzi in scris punctele care ti se cer.o regula bonus:nu conteaza cantitatea, ci calitatea. dupa mine, doar povestirea operei este egala cu zero, fiindca corectorul doreste sa vada ca tu ai inteles ceva, macar putin si de-asta se numeste comentariu.cel mai bine este sa povestesti si sa si comentezi in paralel.iti spun eu, care am luat la simulare 9, 40 si n-am gresit nimic, doar un dezacord si scrisul urat laughing)

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic da.