| Burca_Claudiu_Andrei_1998 a întrebat:

Salut am terminat calasa a 8 a si nu stiu ce sa aleg intre mate-info si stintele naturi. Ati putea sa imi dati un sfat?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Stiintele naturii sunt destul de dificile, ai putea regreta dupa primul an ca ai mers acolo, la mate-info mergi doar daca iti place matematica si crezi ca faci fata (te asigur, la stiintele naturii nu e mare diferenta intre "matematici" comparativ cu mate-info, doar ca mai ai si fizica bio chimie ca bonus). Dar faci ce crezi ca ti-ar placea pentru viitor.

2 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Depinde de ce vrei sa faci dupa ce termini liceul.Ce facultate vrei sa faci?

| kyttu a răspuns:

Iti recomand mate-info, deoarece faci de toate (la materii ma refer) si vei avea mai multe posibilitati la facultate.