| lariisa99 a întrebat:

Mate-info sau stintele naturii? Care e diferenta?

Răspuns Câştigător
| PsychologistT a răspuns:

Diferenta e ca la mate-info o sa faci matematica aproape zilnic, si informatica.
La stiintele naturii o sa faci biologie, chimie.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiintele naturii faci mai multa chimie, biologie, fizica... cu 2 sau 3 ore mai mult.

| Northern a răspuns:

Diferență o face informatica și probabil nivelul de dificultate mai ridicat la matematică/fizică.(mă refer la mate-info).
happy

| akcentdiana a răspuns:

Mate info este foarte intensiv si foarte, foarte greu, insa stiintele naturii este un obiect mai usor si mai flexibil

| laviniaenache44 a răspuns:

Mate e mai interesanta

| MadalinnaR98 a răspuns:

Diferenta este ca matematica la stiinte este m2(mult mai usor la bac) si la mate-info m1(mai groi la bac).

| AmaliaAnca a răspuns:

Mate-info are matematica m1(cea mai grea), pe cand stiintele naturii are matematica m2(o matematica nici grea nici usoara)... eu sunt pe profil stiintele naturii, si dupa parerea mea, cred ca ar fi bine sa te duci la st.naturii...
TEZELE CARE SE DAU PE PROFIL MATE-INFO SUNT: matematica,romana,informatica, si la alegerea una dintre biologie, chimie si fizica...
TEZELE CARE SE DAU PE PROFIL STIINTELE NATURII SUNT: matematica, romana, si la alegere 2 dintre biologie, chimie, fizica...
SPER CA TE-AM AJUTAT CU CEVA...
PWP