| cmarius93 a întrebat:

am terminat liceul cu profil uman stiinte sociale si am luat BAC ul. M-am hotarat sa dau la facultate la inginerie economica industriala. Problema este ca acolo se intra cu o medie de la matematica si media de la BAC. Materia mea de profil a fost istoria si nu am facut matematica. Pot sa dau la aceasta facultate daca nu am facut matematica?

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Daca ei dau/cer mate nu cred sa poti merge acolo. plus ca se face mate si in facultate, si nu orice fel de mate, asa ca chiar daca intri acum nu cred ca o sa faci fata in facultate - sa iei examenele, sa dai licenta etc. pacat ca nu te-ai gandit mai din timp. ca sa fii sigur sa nu-ti ramana pe suflet, mergi pina la facultate si vorbeste acolo direct la secretariat, poate noi tiit spunem prostii aici si pierzi timp degeaba. succes!