| PersephoneIsis a întrebat:

Pentru cineva care a terminat un profil uman (Științe sociale), cât de greu i-ar fi să urmeze o facultate de informatică economică?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are nevoie să înțeleagă matematica la nivel destul de înalt, ca să nu se uite ca mâța la calendar la anumite cursuri. De aceea îi va fi greu ca la o pisică aflată în această situație.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca faci pregatire din timp si te si pricepi cat de cat in domeniu, cred ca te-ai putea descurca.

| Iote a răspuns:

Infernal. Nu stie matematica, nu stie economie (si ma refer la contabilitate in primul rand), nu stie nimic din materia de baza.

| PersephoneIsis explică (pentru Iote):

Mulțumesc pentru răspuns.

| AnastasiaK a răspuns:

Depinde de facultate. La unele se cam ia materia de la inceput sau se fac cursuri de aducere la nivel inainte. In cazul astora, n-ar fi nicio problema.