| sined99 a întrebat:

Am un laptop nou, Asus x550vc, am instalat windows-ul si celelalte drivere dar nu gasesc meniul pentru wireless. Acela unde iti arata retelele din apropiere. Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cel mai usor da click pe scarita din systray, dreapta jos pe desktop de langa data si ora.
Sau
Intra in Start -> Control Panel -> Retea si Internet -> Conectare la Retea -> iti apare o fereastra in dreapta jos cu retelele wi-fi din zona.

| sined99 explică (pentru neluL):

Asta e problema ca nu imi apare:\...

neluL
| neluL a răspuns (pentru sined99):

Dar tu cum esti conectat acum?

| sined99 explică (pentru neluL):

Cablu

neluL
| neluL a răspuns (pentru sined99):

Aaa, pai nu ai driver de wireless! Cel mai usor si sa nu mai fac eu reply-uri, uite cum faci. Descarca 3DP Net de aici
http://www.softpedia.com/progDownload/3DP-Net-Download-119349.html Instaleaza, scoate-i cablu din laptop si ruleaza programul. In partea de jos iti apare driverul dupa care dai install. Apoi te uiti pe desktop in dreapta jos ->systray.