| anonim_4396 a întrebat:

Salut, an si eu cateva intrebari:
1-cat de greu este la facultatea de psihologie?
2-la facultea de psihologie te invata despre microexpresii?
-3 daca nu, atunci unde pot invata cat mai multe despre acestea?
4- ce carti in romana despre microexpresii si limbajul trupului sunt cele mai bune?
5-le gasesc si pe net?

-am vazut serialul lie to me si ma c-am marcat, si m-ar tenta sa dau la psihologie.

1 răspuns:
| Harumiiii a răspuns:

Facultatea de psihologie e destul de dificila si da, probabil o sa inveti la un moment dat si ceva despre microexpresii dar psihologia, in sine e mult mai complexa. Inveti despre procese psihice senzoriale( senzatii, perceptii, reprezentari), superioare (memoria, imaginatia, etc), despre personalitate, temperamente, caracter, aptitudi si multe alte chestii. Eu te sfatuiesc ca inainte de a aplica la o facultate sa citesti o carte de psihologie generala si vezi daca iti place sau te intereseaza. Multi se uita la Dr House si vor la medicina imediat dupa sau la The Mentalist sau Lie to Me si vor la psihologie.
Aaa..si carti despre microexpresii, limbajul trupului, cold reading si toate alea gasesti mai mult in engleza la pirati. Erau parca si in romana cateva publicate cu un ziar...nu mai tin minte care..sau vezi prin librarii.