| KoA a întrebat:

Salut,anul viitor (2019) am bac-ul și nu prea le am deloc cu biologia, îmi poate spune și mie cineva cam ce ar trebui sa învăț (esentialu) și îmi poate recomanda o culegere (Materia de a IX și a X a vegetală și animală )

3 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Pai ai nevoie de meditatii dar eu cred ca manualul asta e ok
https://m.emag.ro/......D6MD2HBBM/

| Fumiko a răspuns:

Anul acesta dau si eu bacul dar din istorie nu bio...mie mi-au rămas caietele de la sara mea, nu ai și tu un frate sau coleg sau prieten de la care sa împrumuți? Și din câte știu se da din tot ce înveți anul ăsta.De ce nu întrebi profesorul/profesoara ar trebui sa știe?

| Basthet a răspuns:

Bună! Caută "Compendiu de biologie" de Siegfried Brehme și Irmtraut Miencke, editura All 1999. Este excelent pentru ceea ce îți trebuie ție. Succes!