| Armi480 a întrebat:

Salut,are voie un profesor sa filmeze un elev in timpul pauzei fara acordul lui?

Răspuns Câştigător
| Nevroza a răspuns:

Da, atata timp cat sistemul educational e construit in favoarea profesorului, ce sa tinem cont de elevi atata timp cat ei trebuie sa se supuna Autoritatii... Elev=sclav modern

5 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Logic ca nu, se pedepseste asta. Dar cum traim in Romania unde profesorii pot sa faca si in capul tau, ma indoiesc ca va patii ceva.

| francut a răspuns:

La fel cum si voi aveti voie sa filmati profesorii. Evident, tot fara acordul lor.

| OnePiece a răspuns:

Nu, nu are voie.

| confiturix a răspuns:

Categoric, nu. Nici elevii nici profesorii nu au voie sa filmeze/pozeze/inregizstreze pe nimeni in incinta scolii; nici cu acord nu e ok uneori.

| TediiL a răspuns:

Dacă elevul nu face rele, n-are dreptul.
Dar nu vad de ce l-ar filma daca nu face nmc