| Michiō a întrebat:

Este legal ca un profesor sa faca poze unui elev adult care fumează in incinta liceului deși multi dintre elevi fumează acolo? Din câte știu eu liceul nu este domeniu public și nu ai voie sa faci poze fara acordul persoanei respective

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca este legal, mai ales ca-i in incinta scolii unde este INTERZIS, deci copilul ala a facut o infractiune.
Nu-i legal fara acordul omului cand este in fotogtafiat in privat, nu in incinta unei scolii, care-i domeniu public, mai ales ca copilul a incalcat legea.

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Când e vorba de o infracțiune sau nerespectarea regulamentului intern(deoarece cum ziceai și tu, liceul nu este spațiu public) angajații de pot denunța in acest mod.

| VoidEternal a răspuns:

100% legal și în dreptul profesorului. Este dovada că nu respecți regulamentul de ordine interioara.

Deci ghici cine face chestii ilegale. Pont: ăla care fumează.winking

| Vasilake a răspuns:

Poti fi amendat pentru fumat in incinta. Eu te-as exmatricula.