| reeKtu a întrebat:

As dori sa dau BACul la proba a 3-a la FIZICA si nu stiu cum se desfasoara? Te duci acolo in sala si le spui celor care asista ce capitole vrei sa dai sau cum? Ca nu pricep, si ce imi recomandati dintre: Mecanica/Termodinamica/Electricitate/Optica, eu unul as merge pe Electricitate si Optica, dupa parerea mea sunt mai usoare.

Răspuns Câştigător
| marius031 a răspuns:

Si eu dau la Fizica, dar nu mai tin minte cum ne spunea profesoara sa ne alegem dintre mecanica si electricitate, dar cred ca ne dau ei sa ne alegem 2 subiecte. Fe foaia de examen scrie Sunt obligatorii toate subiectele din două arii tematice dintre cele patru prevăzute de programă, adică: A. MECANICĂ,
B. ELEMENTE DE TERMODINAMICĂ, C. PRODUCEREA ŞI UTILIZAREA CURENTULUI CONTINUU, D. OPTICĂ