| Rarshs a întrebat:

Salut! As dori sa ma transfer de la stiinte ale naturii la stiinte sociale. La ce materii dau examene de diferentiere?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Transferul se poate realiza numai la inceput de an scolar, conform cerintelor Minsiterul Educatiei si Invatamantului.
Diferenta de materii se da la materiile pe care nu le-ai facut la profilul precedent si le vei face la propilul unde doresti sa te transferi. (adica materiile de la stiinte sociale).
cand depui cerere de transfer, ti se spune atunci ce anume trebuei sa inveti si cand este examinarea.
Totodata, mai sunt conditii obligatorii si eliminatorii:
- media ta sa fie egala sau mai mare ca a ultimului intrat la acel profil
- sa nu ai corijente, note scazute la purtarea anul acesta scolar.
- sa iei note bune la materiile de diferente
- sa existe loc in clasa de la stiinte sociale, ca de s-au ocupat locurile, nu se aproba transferul

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| svenhassel13 a răspuns:

Pai ce ore nu faci la sociale, dar faci la stiinte. De obicei muzica/desen/fizica daca n ai făcut

| Dekle a răspuns:

Cred că doar la latina