| Fcsb_Cosmin_1999 a întrebat:

Salut, as dori si eu niste probleme de informatica pentru C++ de clasa a 9a, cu siruri de numere, dar nu foarte grele pentru ca sunt abia la inceput, multumesc!big grin

Răspuns Câştigător
| manablitz a răspuns:

Salut!
1.Se introduce un sir de numere intregi pana la intalnirea valorii 0.Sa se afiseze maximul dintru numerele negative
2.Se introduce un sir de numere de la tastatura pana la intalnirea valorii 0. Sa se afiseze valoarea maxima si de cate ori apare in sir.
3.Se introduc de la tastatura n numere.Sa se afiseze cea mai mare cifra a fiecarui numar.