| GodOfThat a întrebat:

Salut! As vrea niste informatii despre facultatea Titu Maiorescu, medicina generala mai exact. Stiu ca pentru a intra la taxa ai nevoie de o medie destul de mare la examenul de admitere, dar as vrea sa stiu, daca media este mai mica, 5-6-7, se poate intra la suprataxa sau sunt sanse de a intra altfel?

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Dacă facultatea este una la taxa și are un anumit număr de locuri ce nu îți este clar? La taxa intri și cu 5 daca nu sunt multi înscriși pe loc, daca sunt și au medie mai mare față de tine nu intri.

| Wr3nch a răspuns:

Suprataxa e daca dai tu mita sa intri. Sub 6 sau 7 ( depinde de faculta) de obicei nu iau nici daca au locuri la taxa sau buget libere.