| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa devin comentator sportiv,insa nu stiu sigur cam ce facultate ar trebui sa fac pentru asa ceva. Am vazut ca sunt multi comentatori care au facut diferite facultati,deci nu trebuie o facultate anume. Totusi,m-am gandit ca ar cam trebui jurnalismul,cred,dar nu stiu daca ma poate ajuta cu ceva. Deci, cam ce ar fi de facut?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea nu este o problema, important este sa-ti placa, sa ai talent si sa izbutesti sa te angajezi la sectia sport a unei televiziuni. Cred ca facultatea de jurnalism ar ajuta mai mult decat altele, unii comentatori au ajuns la sport de la un ziar. Numai bine!

2 răspunsuri:
| intermision1 a răspuns:

La facultatea de jurnalism!
1-daca-ti place si ai papagal-adica ai dictie si ai flow in cuvinte nu ca ilie dobre o ora numai gooooooooooooooooooooooooool si tot asa si multa perseverenta daca-ti place daca ti sa nazarit tie, renunta!

| onasis1961 a răspuns:

Jurnalism sportiv.