| Valy9999 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu informatii despre facultati. cam care sunt cele mai bune din tara? ce meserie poti avea dupa? cu ce medie se intra? ce salariu poti avea? eu acum sunt la liceu profil economic.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista facultati bune sau rele, exista facultati care se potrivesc pentru ceea ce vrei tu sa faci in viata si facultati care nu se potrivesc.

meseria depinde, in mod logic, de facultatea pe care o alegi intr un final.

media difera de la facultate la facultate si o poti afla de pe site ul lor daca te intereseza

salariul indiferent de facultate depinde in mare de tin, cat de bun esti, cat de mult iti dai interesul, unde de angajezi, cum negociezi samd