| Eff a întrebat:

as vrea si eu sa stiu, la facultatea de arhitectura, in ce consta exact examenul? adica desen si mai ce?
si inca ceva. media de bacalaureat sau media de la liceu in ce procent conteaza?

si ma refer la ion mincu, bucuresti

Răspuns Câştigător
| bloodfont a răspuns:

Salut! Eu cand am dat examenul am dat 2 probe: axonometrie si desen liber, dar asta a fost la Cluj. La Bucuresti am inteles ca diferenta e ca s-ar putea ca la desen liber sa ceara si sa folosesti culoare. Si oricum trebuie sa mergi cu diploma de bac si parca cu foaia matricola de la liceu, dar conteaza aproape deloc, e mai mult o formalitate. Ce conteaza e examenul.