| RazvanI19 a întrebat:

Salut, astăzi am avut bacul, proba scrisa la romana, eram foarte fericit când am ieșit din sala de examen dar după ma tot gândeam la ce am scris și mi-am dat seama ca am sărit peste subiectul 2, adică peste perspectiva narativa.Am zis ca nu e nimic, asta e, fără 10 puncte, dar mi-am dat seama ca am scris ce trebuia sa scriu la subiectul 3 la subiectul 2, nu știu ce sa mai cred.E posibil sa nu mi se ia în calcul tot eseul din cauza ca am greșit numărul subiectului? O părere ceva sa ma pot liniști? Știu ca este o greșeală prosteasca, nu pot sa-mi explic cum am reușit asta.

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Linisteste-te. Il dai in toamna.

| isemilia a răspuns:

Stai calm / calma. E prima zi doar si probabil ai dat-o in bara, ca multi altii. Poate doar iti amintesti gresit, iti joaca feste memoria, din cauza fricii. Eu iti recomand sa stai linistit / linistita. Ce a fost a fost. Iei la proba peste 6 bine, ai trecut (la proba asta). Iei sub 6, macar mai ai timp sa repeti pana in toamna si ai experienta, stii unde ai gresit. Oricum nu mai poti schimba ce a fost asa ca haide, nu te mai gandi la asta. La examene oricum e mai mult de atentie, cunostinte cred ca au majoritatea, insa nu si concentrare. Din nou, nu e un capat de lume daca nu promovezi la romana, dai in toamna si atunci ai sa fii mai atent / atenta, sa iei nota mare happy Nu stiu daca ti se va puncta sau nu, depinde mai mult de corectori. Unul poate treaca peste nr gresit al subiectului, altul poate sa nu o faca. Dar din nou, nu te mai gandi la asta acum, gandeste-te la probele viitoare. Succes la examen si sper sa iei toate probele cu note cat mai bune.