| Kennedy66 a întrebat:

Cam care este diferenta intre procesoarele de tip "U", "M", "H"?
Care este mai performant intre "M" si "H"?
La care dintre ele se incalzeste laptopul mai tare?
Ce parere aveti de procesorul Intel Core I5 - 5200U?
Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| mototolu a răspuns:

U consuma cel mai putin din baterie si e cel mai slab dar nu se incalzeste
M este mai bun ca U ca performanta dar consuma mai multa baterie si se incalzeste mai tare
H este mai rapid ca M (de obicei cu mai multe core) si consuma si mai multa baterie si se incalzeste si mai tare

Depinde ce vrei sa faci cu computerul. De obicei U e suficient.