| Alllexalllin a întrebat:

Salut! Când și cum aș putea să mă transfer la Seminarul Teologic Ortodox. Sunt băiat și sunt în clasa a X-a la un liceu teoretic.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este dificil si nu stim in ce conditii este posibil un asemenea transfer, de aceea este bine sa mergi direct la Directorul acelei scoli si sa discuti un asemenea transfer.

Ce stiu este ca transferurile sunt permise numai la inceput de an scolar si numai daca ai luat examenele la materiile de diferenta.

1 răspuns:
| Nicusor1975 a răspuns:

Te adresezi direct instituției și să soliciti informații despre procesul de admitere. Documente precum certificatul de naștere, diploma de bacalaureat.
Dai un interviu sau un set de teste pentru a evalua aptitudinile tale pentru studiul teologiei.
Toate cele bune