| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Care este mai dificila, facultatea de informatica din Sibiu sau cea din Iasi.Adica, cat de pedanti sunt profesorii, cat de mult se pune accentul pe matematica iar nu informatica etc.

Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultatea e facultate. E dificila daca nu iti dai tu interesul. Matematica se faci la orice facultate de informatica.

Oricum experienta profesorilor este mult mai mare in Iasi unde si locurile de munac sunt mult mai multe in domeniu

| cristimihailov a răspuns:

Nici una nu te va obosi intelectual. Alege una dupa alte standarde si du-te.

Eu as alege sibiul (intre Iasi si sibiu). In general ramai acolo unde ai facut facultatea (ca oras - in general, repet).

Asa ca ai prefera sa stai in Sibiu, decat in Iasi. Dar asta este o parere pur personala.

Motivele pentru care as alege sibiul dintr Iasi si sibiu... cred ca sunt foarte clare.