| unefillefrançaise a întrebat:

happy
Care sunt avantajele si dezavantajele jurnalismului? ce atributii trebuie sa aiba un jurnalist si ce studii trebuie sa faci ca sa devii jurnalist? Astept raspunsuri big grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| z8 a răspuns:

Avantaje : profesie frumoasa ( daca-ti place ), iti poti folosi creativitatea, interactionezi cu oamenii, iti dezvolti asa zisul people skills - foarte important. Dezavantaje : S-ar putea sa ti se impuna sa scrii anumite chestii despre cineva corupt, banii eu zic ca sunt finiti/neindeajunsi big grin ( cat timp ai sa scrii, atatia $ primesti. Nu poti face banii sa munceasca pentru. tine, ca in alte domenii ). Daca nu esti un om de echipa, s-ar putea sa ai probleme. Astea mi-au venit pe moment la avantaje si dezavantaje. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suport jurnalistii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu suport deloc jurnalistii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presa asta penibila de la noi e o chestie mai tristă decât clasa politică penibila pe care ar trebui s-o critice. "Câinele de pază al democraţiei" e prins de hingheri si scheauna dupa gratii!
Absolvesti facultatea jurnalism, dar ai mare grija! Eu vad niste copii care fac niste "ştiruţe", scriu niste "zvonuleţe" si carora li se pare firesc ca asa sa fie presa si asa vor face presa de acum inainte, cati ani vor avea ei!
Succes!