| bleah1 a întrebat:

Caut de 2 zile un model de admitere la Universitatea "Titu Maiorescu" - Medicina Generala dar nu gasesc. Aveti idee unde sa gasesc? Imi lasati un link, ceva? Multumesc!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU vei găsi pe net un model de subiect pentru admitere :(

"Proba de concurs constă din completarea unui test-grilă cu 100 de întrebări. Fiecare întrebare are trei variante de răspuns, dintre care o singură variantă conține răspunsul corect. Fiecărui răspuns corect i se acordă 1 punct, iar punctajul obținut se transformă în notă. La stabilirea mediei generale se ia în considerare media obținută la examenul de bacalaureat. Ponderea notei obținute la testul-grilă este de 75% din media generală de admitere, media obținută la examenul de bacalaureat având o pondere de 25%." - SURSA :
http://www.utm.ro/facultatea-de-medicina/admitere-2014/

Toate cele bune.