| cryaotic a întrebat:

Salut, caut si eu continuarea acestui citat despre comunicare de Nicolae Titulescu: "Daca cuvintele au asa de mare vraja in ele este ca poarta in ele..."

Răspuns Câştigător
| Niakit a răspuns:

"Daca cuvintele au asa de mare vraja, e ca poarta in ele bucati din sufletul acelora care le rostesc, bucati din sufletul pe care oratorul si-l rupe si il imprastie ca sa ajunga, fie macar numai pentru o clipa la deliciul suprem, care se cheama comuniunea desavarsita cu ceilalti."